Translate

понеделник, 8 ноември 2021 г.

Начини за сдобиване с криптовалути

 

В този материал ще разгледам няколко популярни начина за сдобиване с криптовалути:

.1. Копаене, добиване, майнинг (едно и също е):

В доброто старо минало време е било по-лесно, по-евтино и къде по-печелившо да се използва този метод, но към днешна дата въпросният начин за сдобиване с криптовалута чрез копаене е свързан със сериозни инвестиции в сметки за ток, в техника и технология, която често пъти не става за нищо друго, освен за копаене. Накратко казано- лесното е свършило. 

Копаенето на криптовалути към днешна дата може най-общо да се раздели на три вида: 

-1- Копаене с видео карти (GPU mining);

-2- Копаене с процесори (CPU mining) 

-3- Копаене със специализиран ASIC хардуер (Application Specific Integrated Circuit) 

С това, разбира се, методите не се изчерпват.

петък, 5 ноември 2021 г.

Блокчейн или Блокова верига

Блокчейн или Блокова верига - едно и също е (от английски: Blockchain, получено от block - блок и chain- верига) представлява метод за съхранение на информация в компютърна мрежа. По своята същност е децентрализирана база данни, т.е. блоковата верига се съхранява в мрежата с физически копия върху отделни компютри и не съществува едно-единствено главно копие. Тя е съставена като непрекъснато растящ списък от компютърни записи, наречени блокове, които са свързани помежду си и кодирани криптографски. Блокчейнът е публичен регистър на извършените транзакции от началото до настоящия момент. 

четвъртък, 4 ноември 2021 г.

Криптовалути - обща информация

 

Според Европейския Банков Орган, криптовалутите  не се третират като платежно средство. Означава, че те не са валута в класическия смисъл и не са електронни пари. В границите на ЕС те са възприети само като разменно средство. 

Тяхната същност е цифрово представяне на стойност, която не се емитира от централна банка или публична институция и не се гарантира от такива. Съответно не е непременно свързана с фиатни (конвенционални) пари, макар че някои криптовалути са обвързани и с фиатни пари. В същото време се приема като платежно средство и може да се прехвърля, съхранява, търгува по електронен път.